Mateřská školka Zádveřice-Raková

Úterý, 16. 07. 2019
A+ A A-
17-06-2019

Myslivecká chata

V pátek 14.6.2019 se děti naší mateřské školy zúčastnily zábavně výukového programu na Myslivecké chatě. Aktivity přímo na chatě a v jejím bezprostředním okolí pro ně přichystala paní Turečková spolu s rodiči našich dětí.
Děti po příchodu na chatu, kdy se sesedly na lavičky a na trávě přichystané deky, velmi zaujalo povídání o dravcích, ptácích a zvířatech ze Záchranné stanice v Hošťálkové. O osudech zachráněných zvířat jim přijela vyprávět paní MVDr. Kamila Křupalová, která několik svých svěřenců přivezla dětem představit. Děti se dozvěděly, jak se do stanice dostali, jaká měli zranění a jak je to s možností jejich návratu do volné přírody. Měly možnost pohladit sovu, ale také ochočenou kunu. Ti odvážnější si mohli navléci sokolnickou rukavici i s dravcem.
Po vydatné svačince, všemi dětmi milovaném párku v rohlíku, kterou připravily přítomné maminky přímo na chatě, následovalo plnění úkolů na stanovištích. Děti se rozdělily do skupin. Na lesní stezce za chatou hledaly a poznávaly živočichy a věci, které do lesa patří a nepatří.
Svou statečnost a pohybovou zdatnost si vyzkoušely při jízdě na koni. Své znalosti prokázaly při určování lesní zvěře a jejich stop. Na závěr si děti barvami vyzdobily sádrové odlitky ve tvaru zvířátek a květin, které si s sebou odnesly jako hezkou památku na páteční dopoledne.

Mimořádné poděkování: paní Turečkové za organizaci celého dopoledne, paní Štalmachové, Novosadové, Polčákové, Karolové a panu J. Karolovi, rodičům dětí, kteří ve svém volném čase připravili pěkný program a Mackovým z Rakové za zapůjčení koní.

Kalendář aktuálně

16.7. 6.30 MŠ ZAVŘENA

17.7. 6.30 MŠ ZAVŘENA

18.7. 6.30 - 19.7. MŠ ZAVŘENA

18.7. 6.30 - 19.7. MŠ ZAVŘENA

Nejoblíbenější články

eu 2017

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo Vytvořit účet