Mateřská školka Zádveřice-Raková

Úterý, 18. 06. 2019
A+ A A-
28-01-2019

Malá technická univerzita i v naší MŠ

Malá technická univerzita i v naší mateřské škole

 

Malá technická univerzita vznikla v Říčanech u Prahy, kde také sídlí. Lektory má po celé republice. Nyní eviduje na 750 zapojených škol a školek.

 

Přivést děti k technickému uvažování je hlavním cílem Malé technické univerzity. Série hravých setkání vedených lektorem se objevuje na stále větším počtu mateřských a základních škol po celé republice.
I nám se tento projekt velmi líbí a tak i my jsme už v loňském roce se třídou starších dětí absolvovali takzvaně na zkoušku 1 lekci. Tenkrát to bylo téma „Stavitelé města“.
Letos jsme se zapojili znovu a objednali jsme si lekce rovnou 3. Tu první jsme už absolvovali a děti se díky ní naučily stavět mosty z lega dupla tak, aby most opravdu něco vydržel a děti po něm mohly i přejít. Naučily se, jak správně stavět pilíře mostů a vazbu cihel a následně byly v plném úžasu, že je vybudovaný most z kostek skutečně udrží.
V příští lekci nás čeká téma „Malý architekt“ a na téma té poslední se ještě budeme s naší lektorkou domlouvat.
Je zajímavé nabídnout dětem vysvětlení věcí, které mají kolem sebe a nad kterými často ani nepřemýšlejí.

 

Některé lekce se týkají například propojování vodovodního potrubí v domě, mezi domy a po celém městě. Nebo stavby vysoké věže tak, aby nespadla, či zařizování domu.
Témat jednotlivých lekcí je celkem 12, na dalších se pracuje. Tým, který je vytváří, spojuje pedagogy i techniky z praxe. Je v něm ekonomka, chemička i absolvent dopravní fakulty. Věříme, že projekty tohoto typu jsou pro děti velkým přínosem.

 

Nejoblíbenější články

eu 2017

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo Vytvořit účet