Mateřská školka Zádveřice-Raková

Čtvrtek, 22. 08. 2019
A+ A A-
28-01-2019

Předplavecký výcvik v naší MŠ

Předplavecký výcvik v naší MŠ

 

 

Stejně jako každým rokem i v tom letošním školním roce jsme poskytli našim starším dětem možnost účasti v předplaveckém výcviku. Po předešlých zkušenostech jezdíme již několikátou sezónu do Městských lázní v Luhačovicích.

Celkem jezdíváme desetkrát, jelikož kurz se skládá z deseti lekcí. A protože nám tentokrát díky školním podzimním prázdninám vyšlo v období od října do Vánoc lekcí jen devět, dostali rodiče ještě nabídku na tři hodiny navíc. Díky těmto lednovým lekcím byl letošní kurz prodloužen a děti tak měly nakonec dvanáct vyučovacích hodin plavání.

Kluci i děvčata jsou vždy rozděleni podle jejich dosavadních zkušeností s vodou do čtyř plaveckých družstev.

Ti, kteří jsou zcela nezkušení či bojácní, jsou v družstvu Pulečků a z počátku se pohybují jen ve vířivce, kde si velmi pozvolna za společného odříkávání říkanek přivykají pobytu ve vodě.

Naopak ti nejzkušenější jsou ve družstvu s názvem Piráti a od samého začátku se procvičují ve splývání na břiše i na zádech s plaveckou pomůckou, trénují skoky do vody a potápění, to vše ve velkém plaveckém bazénu.

Méně zkušené, zato nebojácné děti v oddíle Žabek už nacvičují splývání s pomůckou a rovněž potápění, ale na rozdíl od Pirátů jen v malém bazénu v mělké vodě.

Družstvo Kapříků se postupně zdokonaluje ve všech výše zmíněných disciplinách, jen jsou zase o něco zdatnější v pohybu ve vodě nežli Žabičky a tak jsou na ně kladeny nároky o něco větší.

Před poslední lekcí mají rodiče dětí každoročně možnost se zúčastnit jedné pro ně speciálně vyhrazené vyučovací hodiny, při které se mohou podívat na práci jednotlivých lektorů, ale hlavně na plavecké pokroky svých dětí. A většinou jsou rodiče překvapeni, co všechno se jejich děti naučily.

Na úplný závěr předplaveckého výcviku jsou všichni účastníci kurzu ohodnoceni formou „Mokrého vysvědčení“, na němž se rodiče dočtou, jaké „plavecké“ discipliny jejich potomek už zvládl a které naopak ještě ne. Většina dětí ale dostává i psanou pochvalu za velké pokroky a děti „Pulečci“ pak pochvalu největší, a sice za překonání svého strachu z vody.

Tuto sezónu byli děti obzvláště šikovné a všechny jezdily velmi rády. Pan plavčík, který měl na starost „Piráty“, si své svěřence chválil velmi, že prý tak dobré žáky z MŠ ještě neměl. Však pět z nich bude mít ještě možnost se předvést v oblastní soutěži „Plaváček“, která na ně čeká v měsíci červnu v pro ně známých Luhačovicích.

Kalendář aktuálně

19.8. 6.30 - 23.8. MŠ ZAVŘENA

19.8. 6.30 - 23.8. MŠ ZAVŘENA

19.8. 6.30 - 23.8. MŠ ZAVŘENA

19.8. 6.30 - 23.8. MŠ ZAVŘENA

Nejoblíbenější články

eu 2017

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo Vytvořit účet