Mateřská školka Zádveřice-Raková

Úterý, 16. 07. 2019
A+ A A-

Mateřská škola

Mateřská škola Zádveřice-Raková

O nás

Mateřská škola Zádveřice – Raková leží v klidné části obce Zádveřice-Raková. Samotná obec se nachází v blízkosti hlavního silničního tahu mezi Zlínem a Vsetínem. Budova školy byla postavena v roce 1977. Jedná se o dvoutřídní mateřskou školu s kapacitou 56 dětí. V současnosti je zapsáno 52 dětí. V 1.třídě Broučci se vzdělávají děti 3-4leté, 2.třídu Berušky navštěvují děti 5-6leté i děti s odloženou školní docházkou.

Dvoupatrová budova disponuje velmi prostornými třídami, vlastní menší tělocvičnou i rozlehlou školní zahradou. Třídy jsou částečně vybaveny novým nábytkem.V současnosti se snažíme o jejich rozdělení do koutků podle druhu zaměření
jednotlivých hraček a pomůcek. V dalším období se chceme zaměřit na dovybavení tříd hračkami a pomůckami vhodnými také pro děti dvouleté. Prvky na školní zahradě slouží zejména k rozvoji pohybových dovedností. Naší snahou
v budoucnosti bude, využít pozemky zahrady k vytvoření záhonů, bylinkové zahrádky i kompostéru. Děti tak budou moci využívat tyto prostory nejen ke hrám, ale i k vzdělávacím činnostem.

Mateřská škola je umístěna v lokalitě, která umožňuje dětem přímý kontakt s přírodou. Nedaleký les, rozlehlé louky, farmy poskytují spoustu příležitostí a podnětů, k činnostem zaměřeným na objevování poznatků o okolním světě, osvojování si dovedností potřebných k péči o okolí a vytváření pocitu sounáležitosti s prostředím, jehož jsou součástí.

Snažíme se usilovat o to, aby se každé dítě rozvíjelo vlastním tempem, dokázalo se v budoucnu aktivně zajímat o učení a získávání poznatků, bylo tvůrčí, mělo představivost, učilo se kriticky myslet, umělo si vybírat a neslo za svá rozhodnutí odpovědnost. Seznamujeme děti s lidovými tradicemi a zvyky, které se pojí k místu kde bydlí. Chceme dětem vytvářet prostředí, ve kterém se budou cítit bezpečně a spokojeně.

 

 
Kontakty

Adresa školy: Mateřská škola Zádveřice-Raková, okres Zlín, příspěvková organizace, Zádveřice 358, 763 12 Vizovice
IČO: 75022826
telefon: 577452396, 725777049
email:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

č.účtu: 181713869/0300

zřizovatel: obec Zádveřice-Raková, zastoupený starostou obce – Ing. Lubomír Kokeš
ředitelka školy: Bc. Markéta Jaroňková

Zaměstnanci školy:
Ředitelka školy: Bc. Markéta Jaroňková
Učitelka: Mgr. Veronika Valeriánová
Učitelka: Michaela Pšenčíková
Učitelka: Ivana Kolářová

Vedoucí stravování: Dis. Jana Kalivodová
Kuchařka: Zdeňka Ovesná
Kuchařka: Dana Jurčová
Školnice: Martina Mikesková
Topič: Jiří Špaňhel

 

Kalendář aktuálně

16.7. 6.30 MŠ ZAVŘENA

17.7. 6.30 MŠ ZAVŘENA

18.7. 6.30 - 19.7. MŠ ZAVŘENA

18.7. 6.30 - 19.7. MŠ ZAVŘENA

Nejoblíbenější články

eu 2017

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo Vytvořit účet